Inwestycja w złoto jest całkowity okres dochodowa, zatem zaświadczamy, iż jest to opłacalna inwestycja. Złoto jest najbardziej niezrażone na zawirowania rynkowe i inflację. Lokata w złoto to wyśmienite zabezpieczenie prywatnych oszczędności.

Wystarczy przeanalizować jak formują się zapłaty w latach przykładowo od 2004 roku, w którym zapłata ewoluowała się w przybliżeniu blisko 1500 złotych a obecnie cena kształtuje się na pułapie 5200 złotych.

W złoto aktualnie wkładają pieniądze spore internacjonalne koncerny, jak także poszczególni inwestorzy.

Długoterminowe inwestowanie w złoto jest popłatne, z kolei krótkoterminowe jest z większym natężeniem ryzykowne, jednakże złoto całkowity czas na całym świecie jest uważane za w największym stopniu pewne, zatem wciąż obserwujemy podniesienie zapłaty tego substytuta. Co chwila nagminniej Polacy przekonują się do umieszczania pieniędzy prywatnych oszczędności w złoto, a przeto coraz nagminniej osiągają po propozycje Mennicy Polskiej.

a1

Bezpośrednie warunki takie jak okrojone zasoby, co chwila droższa eksploatacja odgrywają w sporym stopniu na cenę złota.