www.kluszkowce.info.pl

Portal Finansowy – nowoczesny biznes

Wszelki z nas ma obowiązek zadbać o swoją emeryturę. Aby godnie egzystować na emeryturze już współcześnie musimy pomyśleć o odkładaniu w ramach trzeciego dobrowolnego filaru. Jest teraz ewentualność założenia polisy, jaka scala ze sobą odkładanie na emeryturę i cele profilaktyczne. Polisy te są niezmiernie wyśmienitą lokata, dla osób, jakie nastrajają się na długoterminowe oszczędzanie.

 c31

Sporo instytucji finansowych kieruje tak zwany trzeci filar, innymi słowy osobiste polisy. Do najbardziej popularnych przystają ubezpieczenie na żywot oraz fundusze inwestycyjne. Wpłacane finanse na polisę indywidualną, część ich stanowi zrzutkę na ubezpieczenie na żywot, pozostałe środki przechowywane są na osobistym koncie każdego posiadacza polisy. Środki te inwestowane są w firmy funduszy inwestycyjnych.

Naczelne polisy emerytalne pochłaniały dużą ilość na zabezpieczenie na życie, z czym wiązały się wysokie sumpty, współcześnie polisy zapewniają w stu procentach wkładania wpłacanej składki. Ubezpieczenie kontrahenta obejmuje teraz jedynie do kilku tysięcy.

Emerytury ich rodzaje oraz możliwości

Wszelcy uprawnieni do emerytury wiedzą, że od 1 stycznia 2013 roku w życie wkroczyły nowe reguły przechodzenia na emeryturę. Stopniowo nasz rząd będzie powiększał wiek emerytalny do chwili zrównania go. Wiek emerytalny tak dla pań jak oraz mężczyzn będzie równy 67 lat.

W każdym roku będzie podwyższony o trzy miesiące to znaczy, co cztery miesiące o jakiś miesiąc. Początkowe przemiany traktują mężczyzn którzy urodzili się w 1948 roku i osiągnąli 65 lat w 2013 roku, natomiast panie które to urodzone są w 1953 roku a kończą 60 lat w 2013 roku.

Emerytura ta określona szczątkową oraz naliczona zostanie na bazie ułamkowego z 50 % kapitału pierwotnego i ma być brane przez kobiety, które osiągnęły 62 lata, a mężczyźni 65 lat aż do okresu uzyskania przez nich 67 lat. Po osiągnięciu wieku emerytalnego, zostanie naliczona cała emerytura, która pozostanie wskazana na podstawie pełnego kapitału pomniejszonego o bieżące wypłaty zrealizowane przez ZUS w formie ułamkowej.

Śladowe emerytury będą zdołali pobierać mężczyźni już w 2013 roku, z kolei damy w 2020 roku, w takim razie wiek emerytalne kobiet przeciągnie się do 62 lat.

Paź - 15 - 2017

Kategoria

Emerytura

9 komentarzy so far.

 1. Rozalia pisze:

  Interesujące, lecz generalnie to znam bardziej interesujące nowiny.

 2. Galezy pisze:

  Hej bardzo ładny blog!

 3. Juliusz pisze:

  Raczej się z tym zgadzam, chociaż nie całkiem

 4. Włodzimir pisze:

  Przyciągające, ale generalnie to znam bardziej interesujące nowiny.

 5. Ernestyn pisze:

  również wpisze komentarz. Fajna stronka. Pozdrawiam

 6. Samuel pisze:

  Fascynujące, co o tym sądzą inni.

 7. Miłosława pisze:

  W sobotę też o tym słyszałem, to zdoła być Ciekawe.

 8. Ludomir pisze:

  W środę także o tym słyszałam, to zdoła być interesujące.

 9. Wszebora pisze:

  Na ogół nie piszę postów, lecz ten wpis jest Naprawdę ciekawy.

Leave a Reply


Dekoracje paznokci

Lubimy mieć ładne paznokcie. Nie ...

Język angielski dla dzieci w mieście W

Przygotowanie najmłodszych do nauki będzie ...

Zręcznie wykonana instalacja w domu

W obecnych czasach ogromnie wiele ...

Pomoc terapeuty w naszym leczeniu ma psy

Teraz już sporo ludzi pragnie ...

Świetny wybór ślubnej sukni

Wiele par które przygotowują się ...